„Chcę nauczyć rozumieć i kochać cudowne, pełne życia i olśniewających niespodzianek – twórcze «nie wiem» współczesnej wiedzy w stosunku do dziecka. Chcę, by zrozumiano, że żadna książka, żaden lekarz nie zastąpią czujnej myśli, własnego uważnego spostrzegania”

 

Janusz Korczak

Kama Morawska

Oto Kama Morawska – metodolożka i nauczycielka filozofii oraz języka francuskiego. Zwolenniczka rozwiązań asystemowych, filozofii wyobraźni, rowerów i zieleni. Prowadzi warsztat filozofii dla dzieci, w którym narzędziami są słowa i obrazy. Warsztatową pracę filozoficzną rozpoczyna od opowiastki filozoficznej, by przejść przez autonomię myślenia małego człowieka i skończyć na jego pracy manualnej. Myśl pracuje tu na równi z wyobrażeniem, emocja z percepcją, dialog z dyskusją, głowa z ręką. Języka francuskiego, z kolei, uczy za pomocą piosenek, bajek, wyliczanek, rymowanek i wierszyków. Do nauki wykorzystuje wszystkie zmysły – stąd wraz z dziećmi słuchają i oglądają, smakują i dotykają.
‚A więc – skąd wiem, że nie śpię teraz, że to wszystko mi się nie śni?’
‚Alors, je ne dors pas maintenant? Je suis sur que je suis la?’

Ewelina Nanowska

Specjalizuje się w resocjalizacji, ale jej zainteresowania dotyczą wielu obszarów. Komunikacja werbalna i niewerbalna, terapia pedagogiczna, mechanizmy uzależnień, psychologia, samorozwój, wszelkiego rodzaju mechanizmy działania (na) człowieka – to tematy, które ją wciągają i często czytanie o nich zastępuje jej sen. W wolnych chwilach szyje, fotografuje i robi charakteryzacje męcząc najbliższych. Prywatnie mama Pawła i miłośniczka zwierząt (zwłaszcza swojego psa, kota, szczura i glonojada).
W Jaskółce jest pedagogiem specjalnym, towarzyszy dzieciom w życiu codziennym, prowadzi kaligrafię oraz zajęcia kompensyjno-korekcyjne i rewalidacyjne. Poza Jaskółką pełni funkcję kuratora społecznego i zawsze, ale to zawsze coś studiuje… Poznajcie Ewelinę Nanowską 🙂

Rozalia Ratuszniak

Rozalia to pasjonatka rowerów, spacerów po górach i słodkiego lenistwa, zawsze w towarzystwie swojego psa Kudo, kota Wafla i narzeczonego Łukasza. Rozalia to trochę człowiek orkiestra – ukończyła liceum plastyczne na kierunku fotografia, studia z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, akademię kina światowego, a obecnie kończy magisterium z poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego. W Jaskółce uczy nas jak się lepiej komunikować i rozwijać swoje kompetencje społeczne. Przygody takie jak współtworzenie fluorescencyjnej pantomimy, udział w spływie kajakowym, czy urządzenie plenerowej pralni przed wejściem do szkoły to jej ulubione, bo angażujące i dzieci i dorosłych we wspólne aktywności.

Kamila Fyda-Sikorska

Kamila Fyda-Sikorska jest ekspertką wizażu, charakteryzacji i scenografii. Jej wielką pasją jest też tworzenie autorskich kapeluszy. W Jaskółce prowadzi uwielbiane przez dzieci zajęcia z plastyki – połączenie jej wizji z wizjami dzieci daje spektakularne efekty 🙂 Wulkan energii i kopalnia pomysłów. Kochamy Kamilę <3

Szymon Białonoga

Nauczyciel historii i wychowania fizycznego, a
w przyszłości może i czegoś jeszcze. Swój czas chętnie spędza w górach, jak i w szkole. Po wyjazdach i pracy wraca do domu i „dokucza” kotom.

Patrycja Koziarzewska

Patrycja  – żona swojego męża, mama trójki dzieci, matematyk. Uwielbia rodzinne wyprawy, które umilane są poszukiwaniem skrytek. W ludziach ceni szczerość. Szukając różnych możliwości rozwoju dzieci zainteresowała się pedagogiką Marii Montessori, a przez rok cieszyła się edukacją domową z zerówkowiczką. Zachwyca się mnóstwem edukacyjnych książek, pomocy, gier, ale i tak najbardziej lubi kartkę i ołówek. Co roku próbuje swoich sił w Mistrzostwach Polski w Sudoku i Łamigłówkach i jeśli tylko może startuje w Maratonie Matematycznym, do którego wszystkich zachęca! Marzą jej się biegi na orientację, a zwłaszcza Matematyczny Marsz na Orientację.

Katarzyna Masztalerz

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Prowadzi fundację Mały Samuraj – pracuje z dziećmi od 2003 roku, prowadzi też zajęcia dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ćwiczy Aikido od 2006 roku (2 dan). Brała udział w stażach we Francji, W. Brytanii, Kenii i USA. Kocha psy, a zwłaszcza Taśkę i swoje dojo http://www.wroclawaikikai.pl/ (cudowne, ciepłe miejsce!). W jaskółce sensi Kasia przybliża dzieciom filozofię aikido i japońską kulturę.

Ewelina Semczyszyn

Kim jest Ewelina Semczyszyn? Absolwentką grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Lubi wyzwania, pomagać ludziom i zwierzętom, tworzyć przeróżne rzeczy nie tylko na papierze czy w komputerze, ale także w kuchni – gotowanie i pieczenie pomaga jej zrelaksować się. A czym zajmuje się w Jaskółce? Sekretariatem i wszelkimi dokumentami, aby kadra była obecna dla dzieci w 100%.

Marysia Sobczuk

Maria Sobczuk potrafi przedstawić zagmatwane tematy nauk przyrodniczych w formie prostych doświadczeń. U nas obecnie zajmuje się odkrywaniem razem z dziećmi podstaw programowania przy budowaniu konstrukcji z klocków Lego. Ciekawią ją relacje międzyludzkie oraz zachowania grupowe. Czyta kilka książek naraz, twardo stąpa po ziemi mając głowę w chmurach, czasem lubi porozumiewać się w sobie tylko znanym języku.

Alberto Ginel Salvador

Alberto Ginel Salvador jest z nami od marca 2017 – w momencie pisania tych słów to już prawie rok. Uwielbiany przez dzieci towarzysz zabaw, nauczyciel angielskiego, kumpel od kajaków, gier planszowych (w tym stworzonych przez siebie) i budowania szałasów. Alberto jest tylko jeden! A to wszystko dzięki programowi Erasmus plus 🙂

Dobrosława Bela

Animatorka teatralna, która kocha improwizować na co dzień i na scenie. Współtworzy Teatr Improwizacji IMPROKRACJA. Wielbicielka życia w duchu slow. Uwielbia być zaskakiwana i wychodzić ze strefy komfortu, dlatego zajmuje się edukacją wolnościową – u nas między innymi właśnie teatrem. Oto Dobrusia.