„Chcę nauczyć rozumieć i kochać cudowne, pełne życia i olśniewających niespodzianek – twórcze «nie wiem» współczesnej wiedzy w stosunku do dziecka. Chcę, by zrozumiano, że żadna książka, żaden lekarz nie zastąpią czujnej myśli, własnego uważnego spostrzegania”

 

Janusz Korczak

Kama Morawska

Oto Kama Morawska – metodolożka i nauczycielka filozofii oraz języka francuskiego. Zwolenniczka rozwiązań asystemowych, filozofii wyobraźni, rowerów i zieleni. Prowadzi warsztat filozofii dla dzieci, w którym narzędziami są słowa i obrazy. Warsztatową pracę filozoficzną rozpoczyna od opowiastki filozoficznej, by przejść przez autonomię myślenia małego człowieka i skończyć na jego pracy manualnej. Myśl pracuje tu na równi z wyobrażeniem, emocja z percepcją, dialog z dyskusją, głowa z ręką. Języka francuskiego, z kolei, uczy za pomocą piosenek, bajek, wyliczanek, rymowanek i wierszyków. Do nauki wykorzystuje wszystkie zmysły – stąd wraz z dziećmi słuchają i oglądają, smakują i dotykają.
‚A więc – skąd wiem, że nie śpię teraz, że to wszystko mi się nie śni?’
‚Alors, je ne dors pas maintenant? Je suis sur que je suis la?’

Ola Andrzejewska

Jest psychologiem, pedagogiem, oligofrenopedagogiem oraz specjalistą psychodietetyki. Zajmuje się rozwijaniem kompetencji społecznych oraz terapią dla dzieci i dorosłych osób ze spektrum autyzmu. Dzięki temu ma możliwość poznać świat i ludzi w szerszej perspektywie. Pracuje także z nastolatkami towarzysząc im w radzeniu sobie z wyzwaniami dojrzewania. Bliskie jej sercu są  założenia dotyczące zależności między jednostką a otaczającym go systemem, dlatego poszerza swoją wiedzę i kompetencje również w zakresie prowadzenia terapii systemowej. Interesuje się holistycznym ujęciem zdrowia (szczególnie związkiem ciała i psychiki), zdrowym odżywianiem, lubi gotować potrawy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, a odpoczywa aktywnie w górach i wśród najbliższych. W „Jaskółce” pomaga dzieciom zrozumieć siebie i innych, prowadzi zajęcia psychoedukacyjne, wstępną diagnozę oraz konsultacje indywidualne dla dzieci i rodziców.

Ewelina Nanowska

Specjalizuje się w resocjalizacji, ale jej zainteresowania dotyczą wielu obszarów. Komunikacja werbalna i niewerbalna, terapia pedagogiczna, mechanizmy uzależnień, psychologia, samorozwój, wszelkiego rodzaju mechanizmy działania (na) człowieka – to tematy, które ją wciągają i często czytanie o nich zastępuje jej sen. W wolnych chwilach szyje, fotografuje i robi charakteryzacje męcząc najbliższych. Prywatnie mama Pawła i miłośniczka zwierząt (zwłaszcza swojego psa, kota, szczura i glonojada).
W Jaskółce jest pedagogiem specjalnym, towarzyszy dzieciom w życiu codziennym, prowadzi kaligrafię oraz zajęcia kompensyjno-korekcyjne i rewalidacyjne. Poza Jaskółką pełni funkcję kuratora społecznego i zawsze, ale to zawsze coś studiuje… Poznajcie Ewelinę Nanowską 🙂

Rozalia Ratuszniak

Rozalia to pasjonatka rowerów, spacerów po górach i słodkiego lenistwa, zawsze w towarzystwie swojego psa Kudo, kota Wafla i narzeczonego Łukasza. Rozalia to trochę człowiek orkiestra – ukończyła liceum plastyczne na kierunku fotografia, studia z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, akademię kina światowego, a obecnie kończy magisterium z poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego. W Jaskółce uczy nas jak się lepiej komunikować i rozwijać swoje kompetencje społeczne. Przygody takie jak współtworzenie fluorescencyjnej pantomimy, udział w spływie kajakowym, czy urządzenie plenerowej pralni przed wejściem do szkoły to jej ulubione, bo angażujące i dzieci i dorosłych we wspólne aktywności.

Justyna Korczyńska

Jest geografem praktykiem. Zanim zajęła się edukacją dzieci, zajmowała się edukacją turystów, co zresztą nadal robi – jest pilotem wycieczek. Uwielbia lodowce- fascynują ją i przerażają, ma nadzieję, że będzie jej kiedyś dane dużo bardziej się do nich zbliżyć niż tylko na czoło czy do oderwanego z nich lodu. Uwielbia uczyć – czuje się wtedy jak ryba w wodzie, a jeszcze bardziej lubi odkrywać ciekawość świata wśród swoich słuchaczy – w każdym wieku.

Kamila Fyda-Sikorska

Kamila Fyda-Sikorska jest ekspertką wizażu, charakteryzacji i scenografii. Jej wielką pasją jest też tworzenie autorskich kapeluszy. W Jaskółce prowadzi uwielbiane przez dzieci zajęcia z plastyki – połączenie jej wizji z wizjami dzieci daje spektakularne efekty 🙂 Wulkan energii i kopalnia pomysłów. Kochamy Kamilę <3

Małgorzata Jagiełło

Zbudowała z dziećmi papierowy komputer, który naprawdę potrafi liczyć. Wspiera ich w mądrym i świadomym wykorzystywaniu technologii komputerowej. Czasem woli posługiwać się kodem zero-jedynkowym. 01001010 01100001 01110011 01101011 11000011 10110011 11000101 10000010 01101011 01100001 00100000 01110100 01101111 00100000 01110011 01110101 01110000 01100101 01110010 00100000 01110011 01111010 01101011 01101111 11000101 10000010 01100001. Lubi podróżować, czytać i tworzyć różne rzeczy z niczego.

Patrycja Koziarzewska

Patrycja  – żona swojego męża, mama trójki dzieci, matematyk. Uwielbia rodzinne wyprawy, które umilane są poszukiwaniem skrytek. W ludziach ceni szczerość. Szukając różnych możliwości rozwoju dzieci zainteresowała się pedagogiką Marii Montessori, a przez rok cieszyła się edukacją domową z zerówkowiczką. Zachwyca się mnóstwem edukacyjnych książek, pomocy, gier, ale i tak najbardziej lubi kartkę i ołówek. Co roku próbuje swoich sił w Mistrzostwach Polski w Sudoku i Łamigłówkach i jeśli tylko może startuje w Maratonie Matematycznym, do którego wszystkich zachęca! Marzą jej się biegi na orientację, a zwłaszcza Matematyczny Marsz na Orientację.

Szymon Białonoga

Nauczyciel historii i wychowania fizycznego, a
w przyszłości może i czegoś jeszcze. Swój czas chętnie spędza w górach, jak i w szkole. Po wyjazdach i pracy wraca do domu i „dokucza” kotom.

Katarzyna Rauchut

Katarzyna Rauchut – zapracowana mama dwóch wspaniałych dziewczynek, ambitna pani doktor nauk filologii polskiej, empatyczna nauczycielka j. polskiego, która w swojej pracy wykorzystuje założenia pedagogiki holistycznej i podmiotowe podejście do każdego ucznia.
Dzieci potwierdzają 🙂

Ewelina Semczyszyn

Kim jest Ewelina Semczyszyn? Absolwentką grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Lubi wyzwania, pomagać ludziom i zwierzętom, tworzyć przeróżne rzeczy nie tylko na papierze czy w komputerze, ale także w kuchni – gotowanie i pieczenie pomaga jej zrelaksować się. A czym zajmuje się w Jaskółce? Sekretariatem i wszelkimi dokumentami, aby kadra była obecna dla dzieci w 100%.

Marysia Sobczuk

Maria Sobczuk potrafi przedstawić zagmatwane tematy nauk przyrodniczych w formie prostych doświadczeń. U nas obecnie zajmuje się odkrywaniem razem z dziećmi podstaw programowania przy budowaniu konstrukcji z klocków Lego. Ciekawią ją relacje międzyludzkie oraz zachowania grupowe. Czyta kilka książek naraz, twardo stąpa po ziemi mając głowę w chmurach, czasem lubi porozumiewać się w sobie tylko znanym języku.

Katarzyna Masztalerz

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Prowadzi fundację Mały Samuraj – pracuje z dziećmi od 2003 roku, prowadzi też zajęcia dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ćwiczy Aikido od 2006 roku (2 dan). Brała udział w stażach we Francji, W. Brytanii, Kenii i USA. Kocha psy, a zwłaszcza Taśkę i swoje dojo http://www.wroclawaikikai.pl/ (cudowne, ciepłe miejsce!). W jaskółce sensi Kasia przybliża dzieciom filozofię aikido i japońską kulturę.

Vena (Weronika Chałupniczak)

Zawód: mama, przedszkolanka & nauczanka, trener, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Od 10 lat pracuje z dziećmi promując idee demokratyczne i wolnościowe w pedagogice. Prowadzi szkolenia dla rodziców i nauczycieli współpracując z różnorodnymi instytucjami. Sama również nieustannie doszkala się we wszystkim, co ma związek z dziećmi. Jej podejście pedagogiczne cechują: wolność, kreatywność i podążanie za dzieckiem. Miłośniczka Marii Montressorii oraz Dzieci Wolnego Chowu, a także bernardynów.

Alberto Ginel Salvador

Alberto Ginel Salvador jest z nami od marca 2017 – w momencie pisania tych słów to już prawie rok. Uwielbiany przez dzieci towarzysz zabaw, nauczyciel angielskiego, kumpel od kajaków, gier planszowych (w tym stworzonych przez siebie) i budowania szałasów. Alberto jest tylko jeden! A to wszystko dzięki programowi Erasmus plus 🙂

Dobrosława Bela

Animatorka teatralna, która kocha improwizować na co dzień i na scenie. Współtworzy Teatr Improwizacji IMPROKRACJA. Wielbicielka życia w duchu slow. Uwielbia być zaskakiwana i wychodzić ze strefy komfortu, dlatego zajmuje się edukacją wolnościową – u nas między innymi właśnie teatrem. Oto Dobrusia.